Bizi arayın 0850 308 49 01 veya Sizi Arayalım
Bizi arayın
Image

E-Ticarette Nasıl Öne Çıkabilirim?

Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

İyi bir e-ticaret altyapısı olmazsa olmazların başında geliyor. Çünkü iyi bir altyapı, seoanalizi yapılmış ve bu yönde optimize edilmiştir. Böylelikle reklama ve rekabete hazır hâle gelmiş demektir.

Teknik ihtiyaçların dışında, e-ticaret sitesi sahiplerinin üzerine düşen görevler belki de en önemlileridir. Somutlaştıracak olursak, satmak istediğiniz ürününüzün açıklamalarını detaylı bir şekilde yapmalısınız.Sizi rakiplerinizden ayıracak detaylar sizi adım adım ileri taşıyacak unsurlardır. Ürününüzün fotoğrafını tek bir açıdan çekmek yerine, kaliteli görsellerle 3 veya 4 tane fotoğrafla desteklemelisiniz. Kendinizi potansiyel müşterinizin yerine koyarak düşünmelisiniz. E-ticarette herhangi bir site değil, müşterilerinizin sitenizden alışveriş yapmasa bile, e-ticaret sitenizde geçirdiği sürede tatmin edici deneyimlerle uğurlamalısınız. Zihninde özel bir yer edinmelisiniz. Kaliteli ve farklı açılardan çekilmiş ürün fotoğrafları ve detaylı açıklamalarla sorular gelmeden önce cevapların çoktan verilmiş olması gibi düşünebilirsiniz.

Chatbot veya whatsapp entegrasyonları ile ulaşılabilir olmalısınız. Müşterilerin iletişim deneyimlerini çok elzemdir.Müşterilerin sorularına tatmin edici hızlarla dönmek ve doyurucu cevap veya açıklamalar yapmak sizi daha güçlü kılacaktır. Özellikle tüm chatbotların %50’sinin e-ticarette kullanıldığı ve bu oranın 2026 yılına kadar %170’lik bir artış sağlayacağını düşünürsek, iletişim olmazsa olmazlardandır.

Pazaryerleri, karşılaştırma siteleri, google merchant center ve sosyal medya mağazalarındayer almalısınız. E-ticarette amacımız ürünümüzü satmak ve kârlılık sağlamaktır. Esasında ticaretin temel kuralları e-ticarette de aynı şekilde işliyor. Trendyol,Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Amazon, Çiçeksepeti gibi pazaryerleri ve Cimri, Akakçe gibi karşılaştırma sitelerinde yer almak uzun vadede size avantaj sağlayacaktır. Bu avantajları şöyle düşünebiliriz; Bir defa ürünümüzü ve markamızı olabildiğince çok yerde sergilemek. Daha fazla müşteri deneyimi sağlamak. Daha fazla sorun çözmek ve bu süreçlerde ustalaşmak. Dolaylı yoldan markanızın reklamını yapmak. En önemlisi marka bilinirliliği sağlamak ve e-ticaret siteniz için potansiyel müşterilere ulaşmak olarak düşünebilir. Bu konu hakkında https://www.efasis.com/kendi-e-ticaret-sitemimi-kurmaliyim-yoksa-pazaryerinde-mi-satmaliyim-bd-1025 bloğumuzu da inceleyebilirsiniz.

E-Ticarette olmazsa olmazlardan reklam konusuna gelelim. Aslında herkesin hemfikir olduğu bir konu. Yukarıda değindiğimiz tüm teknik konuları aştık, e-ticaret sitesi sahibi tüm süreçlerde titizlilikle çalıştı ancak reklam vermedi. Bunu şöyle düşünebiliriz; Bağdat Caddesinde dükkanımızı açtık ama kepenklerimiz kapalı. Gerek profesyonel bir ekiple gerekse çeşitli eğitimler alarak e-ticaret sitemizin reklamını da yapmalıyız ve gerektiğinde de optimize etmeliyiz.

Demo Talebi

Efasis akıllı e-ticaret sitesi demosunu hemen ücretsiz kullanmaya başlayın.

Image Image

Ücretsiz

Deneyin!