Bizi arayın 0850 308 49 01 veya Sizi Arayalım
Bizi arayın
Image

E-Ticarette Farklılaşmak

Ürünü Farklılaştırmak

Eğer üreticiysek bu bizler için çok daha kolay olacaktır. Örneğin Denizli Buldan’da tekstil üretici bir girişimciysek; herkesin sattığı tekstil ürünlerini üretmek yerinealerjisi olan çocuklar için %100 pamuk ürünleri üretmek gibi düşünebiliriz. Bu bize ne fayda sağlar? Öncelikle hedef kitlemizi belirlemiş oluruz. Bu sayede reklamlarımızın kimlere hangi amaçlarla yapacağımızı bilmiş oluruz. Reklamlarımızın dönüşümleri daha doyurucu hale gelmiş olur. Nicelik değil niteliği hedefleyerek doğru adım atmış oluruz.

Özellikle barkodlu ürün satan bir e-ticaret satıcısıysak, bilmemiz gerekir ki rakiplerimiz çok daha fazla. Bizim sattığımız barkodlu ürünü, çok daha fazla stoklayan, çok ucuza alan ve dolayısıyla çok daha ucuza satan rakiplerimiz olacaktır. Peki ne yapmalıyız? Bir defa pazar ve rakip analizini en baştan iyi yapmamız gerekiyor. Barkodlu ürünün mevcut dönemde çok alıcısının olması bizlerin iştahını kabartabilir ancak dönüşümler bizim için doyurucu olmayabilir. Somutlaştıralım. Örneğin, barkodlu akıllı bir mobil telefon satıcı olmak yerine; bu telefonu kullanacak olan özellikle gençlerin ilgisini çekeceğine inandığınız farklı renklerde telefon kılıfları sizi daha özel bir yerde konumlandıracaktır. Sermaye gücünüze göre daha tatmin edici stok gücünüz olacaktır. Reklam vereceğiniz hedef kitleniz daralacağından maliyetleriniz de düşecektir. Major rakiplerle mücadele etmek yerine belli bir kitleye yöneldiğiniz için finansman anlamında daha az yıpranacaksınızdır.

Her şeyden önemlisi sabırlı olmak, yaptığınız işe inanmak ve emek vermek sizi hedeflerinize adım adım taşıyacaktır. Doğru e-ticaret altyapısı seçmek de sizi rakiplerinizden ayıran bir diğer unsur olduğunu da unutmamız gereken en önemli faktörlerden.

Demo Talebi

Efasis akıllı e-ticaret sitesi demosunu hemen ücretsiz kullanmaya başlayın.

Image Image

Ücretsiz

Deneyin!