Bizi arayın 0850 308 49 01 veya Sizi Arayalım
Bizi arayın
Image

E-ticarette En Çok Satılan 10 Ürün

E-ticarette En Çok Satılan 10 Ürün


Her geçen gün büyüyen sektör ya da pazaryeri olarak adlandırdığımız e-ticaret sitesini kurmak isteyebilirsiniz. Eğer daha önceden bir mağazanız yok ise siz de yeni bir girişimci olarak bu yola çıkmak istiyorsanız biz size yardımcı olmak için internet üzerinde en çok satılan ürünler hakkında biraz araştırma yaptık.
Biliyoruz ki yaşadığımız bu zor ve sağlığımızı tetikleyen dönemde internet üzerinden yapılan satışlar fazlasıyla artmış bulunmaktadır. Dolayısıyla rekabet gücünüzü ve hedef kitlenizi genişletmek için rakiplerinizin neler yaparak bu döngünün hangi kısmında olduğuna gelin birlikte bakalım.

Türkiye’de İnternetten Satılan En Çok Ürünler


En çok satan ürünlerin başındagıda ve elektronik geliyor. 2020 TÜBİSAD raporuna göre 2019 yılında diğer olarak adlandırdığı sektör 4 Milyar TL olarak raporlanmıştır. Aslında burada temel ihtiyaçlarımız olan gıda sektörü, hayvan mamaları ve kozmetik ürünleri yer almaktadır.
Gıda sektörü birinci sırayı tek başına paylaşmıyor ortak olarak ise elektronik sektörü 4 Milyar TL olarak belirlenmiştir. Elektronik sektörü ise; cep telefonları, cep telefonu aksesuarları, bilgisayarlar, akıllı saatler, elektrikli ev aletleri, beyaz eşyalar vb. ürünler olarak adlandırabiliriz.
Giyim & Ayakkabı ise 3,5 Milyar TL olarak ikinci sırada yerini alıyor. Giyim sektörüne baktığımız zaman ürün yelpazesinin ne kadar çok geniş olduğunu düşünebiliyoruz değil mi? Günlük kıyafetlerden, abiyelere, eteklerden, jeanlere, tulumlardan, elbiselere, montlardan, deri ceketlere, eşofmandan, pijama takımlarına yani özetle saymakla bitiremeyeceğimiz kadar var giyebiliriz. Tabi giysimizi aldık ona uyumlu bir ayakkabı almayı da istiyoruz. Kıyafetimiz spor ise spor bir ayakkabı veya gece elbisesiyle şöyle güzelinden bir ayakkabı almak hakkımız diye düşünüyoruz. Kadınları vazgeçilmezi çantalar var bir de onları unutmamak gerekiyor.
Kendimize yeni kıyafetler aldık, bu bizi iyi hissettirdi. Sıra geldi son zamanlarda neredeyse içinden hiç çıkamadığımız ev dekorasyonlarına ve evcil hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya. 1.7 Milyar TL ise ev & dekorasyon harcaması ile üçüncü sırada yerini alıyor. Bunların içinde eviniz için alabileceğiniz mobilyalar, aksesuarlar, perdeler ve evcil hayvan ürünleri yer almaktadır.
Şimdi sıra geldi evde boş olarak oturmak yerine hobi edinmek isteyenlere ya da bir kitapta kaybolup gitmek isteyenlere veya çocukların büyülü dünyası oyuncaklara, buradaki rakamlar her geçen gün büyümektedir. Eğlence & Kültür sektörü ise 0,7 Milyar TL ile dördüncü sırada yerini almaktadır. Burada çok küçük bir hatırlama yapmadan geçemeyeceğim çocuklarımız o kadar derin düşünebiliyorlar ki bazen bizler bile şaşırabiliyoruz bu duruma onların eline sadece tablet, telefon vererek değil, eğitici oyuncaklar ile oynatarak, kitap okuma alışkanlığı edinmesini sağlamak bizim görevlerimizden olmalıdır.


En Kârlı E-ticaret Ürünleri


Yukarıda belirttiğimiz gibi hangi sektörün ne kadar satış yaptığını öğrenmiş durumdayız şimdi ise hangi sektör daha kârlı onu hep birlikte öğrenelim. İnternetten satış yaparak ciro yapmak isteyenler için geniş ürün yelpazesine sahip Trendyol, Hepsiburada, N11 vb. siteler en çok satış yapan 100 site içerindedir. Aslında en çok satış yapabileceğiniz kategoriler arasında, iç çamaşırları, telefon aksesuarları, yeni teknolojik aletler olabilir.
Çünkü dışarıda bir iç çamaşırı almak insanlar için mahremiyet duygusu yarattığından, kargoyla görünmeyen bir şekilde gelmesi insanlar için daha iyi oluyor. Bu şekilde düşünerek temel ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak sizlerde hangi üründe kâr elde edebileceğinize karar verebilirsiniz.
Herhangi bir sektördee-ticaret sitesi açmaya karar verdiysenizgerisini gelin Efasis’le birlikte çözelim.
Sevgiyle, Sağlıkla Kalın!
 

Demo Talebi

Efasis akıllı e-ticaret sitesi demosunu hemen ücretsiz kullanmaya başlayın.

Image Image

Ücretsiz

Deneyin!